Przeszczep włosów – wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Problem łysienia dotyka już ponad 68% mężczyzn i niemal połowę populacji kobiet! Dane są zatrważające i co gorsza cały czas wskaźniki rosną. Na szczęście żyjemy w takich czasach, że technologia pędzi do przodu, również w dziedzinie medycyny estetycznej. Dzięki temu wręcz bezboleśnie i mało inwazyjnie możemy przywrócić nasze włosy na odpowiednie miejsce.

Czym jest przeszczep włosów?

Jest to zabieg inwazyjny, jednak wraz z biegiem lat coraz mniej, co jest dla nas bardzo dobrą informacją. W dużym skrócie, przeszczep polega na pobraniu fragmentu skóry potylicy mieszków włosowych. Następnie te mieszki wszczepiane są w inne miejsca, które aktualnie tego wymagają. Może to być oczywiście skóra głowy, ale również elementy brody, brwi, rzęs. Co ważne, przeszczep może być również wykonany w miejscu blizny, na które pierwotnie włosy czy też zarost nie rosną. Warto również wspomnieć, że metody przeszczepu włosów stosuje się także w przypadku leczenia łysienia androgenowego, wywołanego stresem, a coraz częściej również plackowatego.

przeszczepy włosów Warszawa

Metody przeszczepów włosów

Przeszczepy włosów Warszawa obecnie wykonuje się głównie na dwa sposoby. Pierwszy z nich, starszy to metoda Strip. Polega ona na pobraniu jednego płata włosów z obszaru potylicy. Następnie dzieli się go na mniejsze kawałki i wszczepia włosy w zalecane miejsca. Drugą, nowszą i coraz częściej wykorzystywaną metodą, jest metoda FUE. Polega ona na pobieraniu już pojedynczych mieszków włosa. Jest dużym atutem i przewagą jest fakt, że nie pozostawia praktycznie żadnych śladów i blizn. Wykorzystuje się ją jednak głównie na małych obszarach, gdzie ubytki nie są zbyt duże.

Jaki jest przebieg zabiegu?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Czyli cały czas słyszymy co mówią do nas lekarze oraz czujemy ich dotyk, nie odczuwamy jedynie bólu. Przed samym zabiegiem ustalana jest również nowa linia włosów, tak by te nowe rosły w sposób naturalny i satysfakcjonujący pacjenta. Sam zabieg trwa kilka godzin, w zależności od obszaru łysienia, gęstości włosów czy też zastosowanej metody.

Jeśli jesteśmy już przy samym zabiegu, to zaczyna się od zgolenia włosów do około 1 milimetra w okolicy potylicy – stąd gdzie będzie pobierany wycinek. Następnie pobierane są implanty zawierające od jednego do trzech mieszków włosowych. Te właśnie mieszki następnie przeszczepia się w miejsca, gdzie ich brak. Finalnie pozostanie nam zaledwie minimalna blizna, która i tak zostanie zakryta przez włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *