Trwała ondulacja

Wiele kobiet marzy o pięknych lokach, które długo będą utrzymywać się na głowie. Niestety, nie każda z nas ma takie naturalne predyspozycje…Nie oznacza to jednak, że taki efekt jest niemożliwy do osiągnięcia. W tym celu możemy skorzystać z trwałej ondulacji, która jest o wiele bardziej bezpieczna, aniżeli miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

Przez wiele lat ten rodzaj zabiegu nie cieszył się powodzeniem. Wiele osób, niebezpodstawnie uważało, że włosy po ondulacji są wysuszone, zniszczone, a o odpowiednim uczesaniu ich nie ma nawet mowy. To jest już jednak historia. Rozwój technologii, również w sferze fryzjerstwa, sprawił że obecnie używane preparaty są znacznie mniej inwazyjne i bezpieczniejsza dla naszych włosów.

Trwała ondulacja jest dobierana przez fryzjerów w zależności od włosów, jakie posiada klientka. Najlepsze efekty można uzyskać oczywiście na włosach zdrowych i mocnych, ale jak powiedzieliśmy już wcześniej, obecnie na rynku stosowane są preparaty, które bardzo dobrze poradzą sobie także z cienkimi, delikatnymi czy farbowanymi włosami.

Zabieg trwałej ondulacji trwa od jednej do dwóch godzin. Zaczyna się oczywiście od mycia włosów, które następnie są nakręcane na wałki. Końcówki z kolei są zabezpieczane papierowymi płatkami. Tak przygotowana całość spryskiwana jest specjalnym płynem do ondulacji, który wpływa na strukturę włosa – dzięki delikatnemu pękaniu, staja się one bardziej plastyczne, a co za tym idzie, w łatwy sposób można nadać im odpowiedni kształt. Taki płyn należy trzymać na głowie wraz z wałkami około 20-30 minut (w zależności jaki efekt chcemy osiągnąć oraz jaki rodzaj włosów posiadamy). Po tym czasie płyn jest spłukiwany, a następnie nakładany jest kolejny preparat – tym razem utrwalający, odżywiający i regenerujący najgłębsze struktury włosa.

Po takim zabiegu bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Przede wszystkim, ze względu na to, że staną się one delikatniejsze, nie należy ich rozczesywać zwykłą szczotką, lecz taką z szeroko rozstawionymi ząbkami. Pierwsze mycie z kolei należy wykonać dopiero po 2-3 dniach od momentu wizyty w salonie fryzjerskim. Do samego mycia warto zaopatrzyć się w preparaty, które odżywiają i regenerują włosy, a przy okazji podkreślają piękne fale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *