Depilacja

Depilacja to jeden z najbardziej popularnych o ile nie najbardziej popularny zabieg kosmetyczny. Niegdyś z tego rodzaju usług korzystały tylko kobiety jednak z biegiem czasu coraz więcej mężczyzn również wybiera się do salonów urody by wykonać depilację wybranych partii ciała. W zależności od rodzaju skóry oraz owłosienia należy wybrać inną metodę depilacji, a żeby najlepiej przekonać się która jest najlepsza najlepiej wybrać się do zaufanego salonu kosmetycznego, gdzie doświadczone kosmetyczki dostosują idealne dla nas rozwiązanie.

Depilacja była wykonywana już w starożytności. W Grecji wykorzystywano w tym celu wypalanie płomykiem lampki oliwnej, z kolei w Rzymie używano kremów z pumeksu. Dziś metody są na pewno o wiele bezpieczniejsze, mniej bolesne i znacznie skuteczniejsze stąd też tak duża popularność tego rodzaju zabieg zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Metoda jaką wybierzemy jest głównie zależna od części ciała, którą chcemy wydepilować. Na dużej powierzchni nóg i ramion najlepiej sprawdzi się zapewne ciepły wosk, kremy, pianki czy depilatory elektryczne. Do twarzy z kolei nie użyjemy zapewne takich technik i wybierzemy specjalne preparaty do skóry wrażliwej. Jeszcze inną opcja jest wosk na zimno, który przeznaczony jest tylko do twarzy. Z kolei w miejscach bikini czy pach najlepiej sprawdzi się krem, ale taki który nie podrażnia skóry. Jeśli jednak nawet po takim preparacie pojawia się swędzenie i bolesne zaczerwienienie najlepiej użyć po prostu golarki.

Co ważne i o czym trzeba koniecznie pamiętać to główne zasady, takie jak zakaz depilowania skóry bezpośrednio po jej opalaniu. Zakazane jest również opalanie się zaraz po depilacji. Wszystko to dlatego, że skóra jest wówczas znacznie bardziej wrażliwa i skłonna do zaczerwień czy innych defektów. Z opalaniem należy poczekać przynajmniej 24 godziny. Inną przykrą przypadłością są często wrastające włoski. To najczęściej oznacza, że pacjent cierpi na zapalenie mieszków włosowych. Jest ono spowodowane mechanicznym drażnieniem skóry właśnie poprzez jej depilację czy golenie. Jedynym rozwiązaniem jeśli nie chcemy mięć licznego owłosienia na danej partii ciała jest trwałe usunięcie włosków w gabinecie lekarskim poprzez depilację laserową.

Najczęstsze metody depilacji ciała:

  • depilacja depilatorem elektrycznym,

  • depilacja woskiem do depilacji.

  • Depilacja maszynką jednorazową,

  • depilacja kremem do depilacji,

  • depilacja laserowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *