Jak dobrać idealnie koszulę dla mężczyzny?

Jeszcze kilkanaście lat temu elegancka koszula musiała być wręcz połączona z również eleganckim garniturem. Obecnie jednak jedno nie zawsze idzie w parze z drugim i często zakładamy samą koszule lub też przywdziewamy do niej marynarkę.

Dlatego też obecnie jeszcze ważniejsza jest umiejętność idealnego doboru koszuli czy to do sylwetki, czy to też do stylizacji jaką wybieramy. Poniżej poruszymy kilka aspektów, które z pewnością pomogą Wam w przyszłości dokonać najlepszego wyboru.

  • Rozmiar – jest to kluczowa kwestia, jaką należy poruszyć w przypadku wyboru koszuli. Długość powinna być dopasowana do naszego wzrostu dlatego też unikajmy zarówno za krótki, jak i za długich koszul. Warto również wiedzieć, że lepiej wybrać minimalnie za krótką koszulę, aniżeli za długą, ponieważ do trzeciego prania potrafi się ona odrobinę rozciągnąć i dopiero wtedy osiąga swoją ostateczną długość. Co do szerokości, to powinna ona leżeć blisko ciała i nie tworzyć tzw. worka, rękaw z kolei powinien sięgać za nadgarstek i delikatnie wychodzić spod marynarki.
  • Materiał – druga bardzo ważna kwestia. Żeby koszula sprawowała swoją funkcję i do tego była wygodna to musi być wykonana z naturalnego materiału. Dobrej jakości tkanina nie tylko będzie miła w dotyków, ale również po kilkugodzinnym noszeniu jej nie będzie ocierać nam skóry. Ponadto istnieje duża szansa, że w bawełnianej czy lnianej koszuli nie spocimy się i nie będziemy nieprzyjemnie pachnieć.
  • Spinki czy guziki – to pytanie zapewne zadaje sobie wielu mężczyzn. Odpowiedź jest prosta. Koszulę na spinki zakładamy w przypadku elegancki i formalnych uroczystości, takich jak ślub, uroczystości państwowe czy rodzinne. Ponadto powinniśmy do niej założyć elegancki garnitur oraz muchę lub krawat.
  • Odpięte guziki w koszuli – tu również wszystko zależy od formalności czy to koszuli, czy to też uroczystości. Jeśli założyliśmy elegancką koszulę, nie daj boże z garniturem to nie powinniśmy odpinać guzików (swoją drogą, wówczas najlepiej jest założyć koszulę ze spinkami). Jeśli jednak mamy na sobie casualową koszulę i jesteśmy na niezobowiązującym spotkaniu, kolacji czy grillu u znajomych to jak najbardziej możemy sobie pozwolić na taki ruch.
  • Prześwitujące podkoszulki – zapewne każdy z nas pamięta wujków na weselach, kiedy to pod każdą koszulą mogliśmy dojrzeć prześwitująca podkoszulkę. Niestety wyglądało i nadal wygląda to bardzo nieestetycznie. Dlatego też jeśli w ogóle decydujemy się na założenie podkoszulki pod koszulę to powinna być ona obcisła, cienka, a sama koszula najlepiej jeśli będzie z grubszego materiału, tak by nie eksponować tego, co mamy pod spodem.
  • Koszule z krótkim rękawem – ostatni już z koszulowych dylematów. Absolutny zakaz jest stosowania takich koszul, jeśli mają pełnić one funkcję eleganckiej lub tej połączonej z garniturem. Ponadto nawet w przypadku casualowych koszul odchodzi się już od stosowania tych na krótki rękaw, ponieważ te w każdej chwili możemy w elegancki sposób podwinąć. Jeśli jednak już tak bardzo lubimy koszule na krótki rękaw to na pewno lepiej będzie, jeśli ją założymy w przypadku niezobowiązującego spotkania ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *