Bezbolesna depilacja Targówek

Depilacja już od wielu lat staje się coraz bardziej popularna i co za tym idzie stosowana już nie tylko u kobiet, ale i u mężczyzn. Wraz z dużym zapotrzebowaniem na tego typu usługi stworzono wiele metod depilacji, począwszy od tradycyjnych, a skończywszy aż na depilacji laserowej, która jest najbardziej skuteczna, ale i najdroższa…

Depilacja jest najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym wśród kobiet. Każda kobieta chce wyglądać pięknie i czuć się dobrze w swoim ciele. By tak się stało, powinno być ono gładkie i lśniące. W związku z tym przedstawiamy kilka popularnych metod najczęściej wybieranych przez płeć piękną. Należy jednak pamiętać, by rodzaj depilacji odpowiednio dobierać w zależności od części ciała, na której ma być ona wykonana…

Z najbardziej popularnych i mało inwazyjnych metod warto wyróżnić następujące:

• Wosk na ciepło, który bardzo dobrze sprawdza się na dużych powierzchniach naszego ciała, takich jak np. ramiona, czy nogi. Jest to zabieg dość bolesny, ale i zarazem trwały.
• Wosk na zimno. Może być oczywiście stosowany również na duże powierzchnie ciała, ale istnieje jego specjalna odmiana, która idealnie dostosowuje się do delikatnej skóry na twarzy.
• Kremy, pianki i żele. Są stosowane bardzo często. Ich przewagą jest łatwość naniesienia na ciało i bezbolesne zdejmowanie po kilkunastu minutach. Mają jednak swoje wady. Największą z nich jest niedokładność. Często należy poprawiać czynność na niedogolonych partiach skóry. Są one także mniej trwałe, aniżeli wosk.
• Depilator elektryczny i maszynki. Są równie często stosowane. Bardziej bolesnym narzędziem jest oczywiście depilator, ale efekty po jego stosowaniu są trwalsze w porównaniu z maszynką. W obu przypadkach zabieg jest nieinwazyjny i łatwy do wykonania w domowych warunkach.

Obecnie kobiety coraz częściej przekonują się do depilacji laserowej. Jest to forma depilacji stałej, która wykonywana jest w formie serii. Działa na zasadzie pochłaniania światła lasera przez barwnik skóry i włosów, czyli melaninę. Te następnie zamieniane jest w ciepło, które niszczy trwale cebulki włosów znajdujących się na obszarze zabiegu. Taki rodzaj depilacji trzeba powtórzyć 5-8 razy, tak by efekty były trwałe. Należy pamiętać, że po takim rodzaju depilacji zakazane jest opalanie więc najlepiej wykonywać ją w okresie jesienno-zimowym. Depilacja laserowa nie jest również dla każdego. Główne powody wykluczające wykonanie depilacji laserowej to:

• Zbyt jasne owłosienie,
• Zbyt mocno opalona skóra,
• Używanie leków uwrażliwiających skórę na światło (leki na nadciśnienie, kardiologiczne, tabletki antykoncepcyjne, niektóre antybiotyki)
• Liczne choroby skóry,
• Wykonane zabiegi chirurgiczne,
• Uczulenie na światło,
• Ciąża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *