Trwała rzęs

Trwała to termin, który zapewne większości z nas kojarzy się głównie z włosami na głowie. Jak się jednak okazuje istnieje on również w przypadku rzęs. Taki rodzaj trwałej ma na celu podkręcenie rzęs. Efekt utrzymuje się nawet do 6-8 tygodni. Najlepiej zabieg sprawdza się u osób, które mają rzęsy długie i proste. W związku z tym robią one dziwne wrażenie, jeśli je jednak odpowiednio podkręcimy słowo dziwne możemy spokojnie zamienić na niesamowite. Z drugiej jednak strony, trwała rzęs nie jest polecana osobom, które mają rzęsy rzadkie. Takie podkręcenie da efekt odwrotny do zamierzonego osłabiając je. Dużą zaletą takiego zabiegu jest z kolei fakt, że nie trzeba codziennie podkręcać rzęs zalotką, a to pozwala znacznie oszczędzić czas. Co równie ważne, zabieg jest tani i kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Czas trwania zabiegu trwałej na rzęsach trwa około 40-60 minut. Co ważne nie jest on skomplikowany ani bolesny, ale wymaga dużej koncentracji ze strony kosmetyczki wykonującej czynności. Wszystko po to by nie podrażnić oczu i nie dopuścić by substancja do trwałej ondulacji dostała się do oczu. Pierwszy etap zabiegu to posmarowanie rzęs klejem, które po chwili nawijane są na specjalny, malutki wałeczek dopasowany do długości rzęs. Co istotne, wałek jest doskonale dopasowany długością do kształtu powiek pacjenta. Po dokładnym nawinięciu rzęsy są smarowane substancjami do trwałej ondulacji. Co ciekawe są to bardzo podobne roztwory do tych stosowanych na włosy jednak dużo bardziej delikatne zważywszy też na delikatność oczu.

Po zakończonym zabiegu warto pomyśleć jeszcze o hennie, która dodatkowo wzmocni efekt trwałej. Należy jednak pamiętać, że może ona zostać zastosowana dopiero przynajmniej dwa dni po zabiegu trwałej. Po uzyskaniu pełnej jakości możemy przez kilka tygodni zapomnieć o codziennym malowaniu co jednak nie oznacza, że malować się nie można. Nie ma przeszkód również żeby stosować preparaty do demakijażu z tą różnicą, że warto używać kosmetyków trochę delikatniejszych i dobrej jakości.

Trwała rzęs to jednak nie same plusy. Jak przy praktycznie każdym zabiegu kosmetycznym istnieją aspekty, które powodują, że ma on swoje negatywne skutki. Tak jest też w przypadku trwałej rzęs. Co prawda przez kilka tygodni utrzymany jest świetny efekt (szczególnie w połączeniu z henną), jednak po tym czasie nasze rzęsy będą osłabione, przerzedzone i niestety zaczną przynajmniej przez pewien czas częściej wypadać. Dlatego też trwała ondulacja rzęs jest stanowczo odradzana osobom posiadającym słabe, kruche i rzadkie rzęsy. Jeszcze innym niebezpieczeństwem są chemikalia stosowane przy zabiegu. Nakładane są one w bardzo bliskim sąsiedztwie z oczami dlatego też osoby z delikatnym oczami i skórą wokół nich mogą mieć przez pewien czas problemy z podrażnieniami, które potrafią być bardzo dokuczliwe. W związku z tym przed samym zabiegiem należy dokładnie się zastanowić czy trwała rzęs jest niezbędna w danym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *